7 maja wraca rower miejski w Ostrowie Wielkopolskim

07.05.2020

W związku ze stopniowym „odmrażaniem” gospodarki przez władze państwowe, od środy samorządy mogą ponownie uruchomić systemy rowerów miejskich. Ostrowski Rower Miejski wystartował o północy ze środy na czwartek (z 6 na 7 maja), została przywrócona pełna funkcjonalność systemu.

Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca. Dla Ostrowskiego Roweru Miejskiego to już drugi start w tym sezonie. Wypożyczenie są możliwe po północy z 6 na 7 maja.

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych  elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska. Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.