Ostrowski Rower Miejski – nowe stacje i rowery

03.04.2019

Od 1 kwietnia mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać z trzech nowych stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego. System powiększył się również o 35 nowych rowerów. Tylko od początku marca mieszkańcy skorzystali z systemu już niemal 3 tysiące razy!

Dwie nowe stacje zostały uruchomione na terenie Ostrowskiego Centrum Przesiadkowego, kolejna stanęła na ostrowskim Rynku.

„W styczniu tego roku podpisaliśmy umowę na powiększenie Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Z nowych stacji korzystać można od dziś.  Nasi mieszkańcy mają do dyspozycji już 13 stacji i 101 rowerów” – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Rozbudowa z pewnością dodatkowo zwiększy popularność Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Tylko w ubiegłym roku rowery wypożyczono ponad 10 tysięcy razy. W tym roku, tylko od początku marca, liczba wypożyczeń przekroczyła już 2,9 tysiąca! Wynika to również z faktu, że ostrowski system jest bardzo przyjazny – to aż 4 godziny darmowego wypożyczenia. W wielu miastach jest dużo krócej – w niektórych jedynie 15 minut. Mieszkańcy korzystają z rowerów nie tylko jeżdżąc po Ostrowie.

„Choć rower miejski to przede wszystkim uzupełnienie transportu publicznego, mieszkańcy wykorzystują go również rekreacyjnie. Ostrowski rower miejski przyjął się znakomicie, jest mnóstwo chętnych do korzystania z niego, dlatego będziemy go systematycznie rozbudowywać. Chcemy, by finalnie nasz system liczył dwadzieścia stacji” – zapewnia prezydent Miasta.

Rower wypożyczyć może każdy pełnoletni użytkownik (osoby niepełnoletnie powinny przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy być zarejestrowanym w systemie i mieć na koncie co najmniej 10 złotych. Rower można wypożyczyć korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń.