Rower miejski znika na zimową przerwę

26.11.2018

Do ostatniego dnia listopada mieszkańcy mogą wypożyczać rowery miejskie. Od 1 grudnia charakterystyczne czerwone rowery znikać będą ze stacji. Zimą czeka je przegląd techniczny.

Ostrowski Rower Miejski został uruchomiony w 2017 roku. Początkowo składał się z dwóch stacji i 20 rowerów. W tym roku jest intensywnie rozbudowywany do obecnej postaci 10 stacji i 86 rowerów. Tylko w tym roku rowery zostały wypożyczone blisko 10 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 2000 użytkowników.

Ostrów Wielkopolski włączył się do globalnej sieci Nextbike, a mieszkańcy mogą wypożyczać rowery w Kaliszu, Poznaniu, Wrocławiu i ponad czterdziestu innych miastach w Polsce korzystając z jednego konta w systemie.

Rower miejski został znakomicie przyjęty przez mieszkańców, którzy korzystają z pojazdów nawet w niskich temperaturach. Teraz jednak przyszedł czas na ich przegląd po długim sezonie i wykonanie niezbędnych napraw, tak, by na wiosnę mieszkańcy mogli cieszyć się niezawodnym sprzętem rowerowym – mówi Artur Kołaciński z biura prasowego ostrowskiego urzędu.

Ostrowski Rower Miejski powróci na ulice miasta 1 marca przyszłego roku.

Montaż kolejnych stacji zaplanowano na terenie Centrum Przesiadkowego oraz na ostrowskim Rynku.