Galeria Ostrovia – kolejna stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

16.10.2018

Ostrowski Rower Miejski ma już 10 stacji! Najnowsza, dziesiąta właśnie stacja, została dziś uruchomiona przy Kaliskiej przed wejściem do Galerii Ostrovia. Dzięki nowej stacji ostrowscy rowerzyści mogą skorzystać z pięciu nowych rowerów. Ale to nie wszystko! Wkrótce będzie można również wypożyczyć pięć rowerów familijnych, które będą jedynymi takimi środkami transportu w Ostrowie Wielkopolskim. Będą mogły podróżować nimi rodziny nawet z czwórką dzieci! Jest to z pewnością ciekawa alternatywa dla samochodu i nie lada atrakcja dla najmłodszych.

Nowa stacja powstała dzięki współpracy operatora systemu, Nextbike Polska, z Galerią Ostrovia. To ósma już stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego uruchomiona w tym roku. Łącznie mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą już skorzystać z 10 stacji i 81 rowerów.

Aby wypożyczyć rower, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem Nextbike – zarejestrować można się na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl. Należy też mieć na koncie w systemie co najmniej 10 złotych. Rowery wypożyczamy korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe lub za pomocą terminala umiejscowionego przy każdej z dziesięciu stacji rowerowej. Wypożyczony rower można zwrócić na dowolnej stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego.

Ostrowski Rower Miejski został uruchomiony w 2017 roku. Początkowo składał się z dwóch stacji i 20 rowerów. W tym roku jest intensywnie rozbudowywany do obecnej postaci 10 stacji i 81 rowerów. Tylko w tym roku rowery zostały wypożyczone już ponad 6,5 tysiąca razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 1400 użytkowników.