Rozbudowa Ostrowskiego Roweru Miejskiego

03.09.2018

Od 1 września mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać z dwóch nowych stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego. To pierwszy etap zaplanowanej na ten rok rozbudowy. Łącznie w systemie przybędzie 6 stacji i 48 rowerów.

Od soboty mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać ze stacji Piaski Szczygliczka i Kozi Borek. Do dyspozycji użytkowników oddano też 16 nowych rowerów.

System roweru miejskiego znakomicie przyjął się w naszym mieście. To świetny środek transportu, gdy chcemy gdzieś dotrzeć, ale także znakomity sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Rower miejski połączył aspekt praktyczny z przyjemnością. Stał się też alternatywą dla samochodu. Z miejskich rowerów równie chętnie korzystają osoby starsze, jak i młodzież. Naszą odpowiedzią na tak duże zainteresowanie są kolejne stacje. Dziś dwie, a kolejne cztery już niebawem. W przyszłym roku dwie kolejne. Do ostrowskiego systemu dołączyła też stacja uruchomiona dzięki współpracy z prywatnym przedsiębiorstwem. Już, z pytaniami o konkrety, zgłaszają się do nas kolejni” – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowski Rower Miejski  został uruchomiony w 2017 roku. Początkowo składał się z dwóch stacji i 20 rowerów. Dodatkowo od dwóch tygodni działa trzecia stacja rowerowa, która została uruchomiona dzięki współpracy z firmą MAHLE.

Rozbudowa Ostrowskiego Roweru Miejskiego to dobra wiadomość dla użytkowników. W dwa miesiące liczba stacji rowerowych w mieście wzrośnie z dwóch do dziewięciu, a liczba rowerów z 20 do 76. Rowerem miejskim będzie można teraz dojechać w nowe miejsca, co radykalnie zwiększy użyteczność tej formy komunikacji” – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Aby skorzystać z roweru wystarczy zarejestrować się na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl po czym zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych, z których ściągane są ewentualne opłaty za wypożyczenia. Można również wypożyczyć rower korzystając z konta Nextbike założonego w innym mieście, np. Kaliszu, Poznaniu, czy Wrocławiu. Wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. Wystarczy na terminalu stacji rowerowej wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

W ostrowskim systemie zarejestrowało się do tej pory ponad 1200 osób. Tylko w tym sezonie wypożyczyli oni rowery ponad 4 tysiące razy.