Ostrowski Rower Miejski już działa

11.10.2017

20 czerwonych rowerów czeka od dziś na użytkowników na dwóch samoobsługowych stacjach Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Wypożyczyć je może każdy, wystarczy zarejestrować się w systemie. Przez pierwsze 4 godziny wypożyczenie jest bezpłatne.

Jestem zachwycona tymi rowerami. Jeździ się znakomicie, widać, że są dobrej jakości. Podoba mi się zwłaszcza kolorystyka, która nawiązuje do miejskiego logo tak, jak nowe autobusy miejskie” – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – „Zaczynamy na jesieni od dwóch stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Już teraz jednak mogę zapewnić, że po przerwie zimowej rowery powrócą na wiosnę, a system będzie rozbudowywany.

Ostrów Wielkopolski to już czwarte miasto w Wielkopolsce, które zdecydowało się uruchomić system roweru miejskiego Nextbike. Miasto od lat inwestuje w infrastrukturę rowerową, od dziś mieszkańcy mają możliwość korzystania nie tylko z wygodnych ścieżek rowerowych, ale i rowerów publicznych” – podkreśla Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike Polska, która dostarczyła system.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik Nextbike Polska. Osoby, które wcześniej założyły sobie konto w Poznaniu, Kaliszu, Wrocławiu, Warszawie, czy innym mieście, mogą z niego skorzystać przy wypożyczeniu w Ostrowie Wielkopolskim. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Po aktywowaniu konta można wypożyczać rowery. Wystarczy podejść do terminala, wpisać swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymujemy podczas rejestracji, i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która znacznie przyspiesza proces wypożyczenia. Po przejażdżce rower zwracamy wpinając go w elektrozamek na jednej ze stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego.

Pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Po przekroczeniu tego czasu każda następna godzina kosztuje 10 złotych. Po przekroczeniu 12 godzin dodatkowo naliczana jest opłata w wysokości 200 złotych. Rowery w Ostrowie Wielkopolskim można wypożyczać i oddawać na stacjach: Dworzec PKP i Olimpijska.