Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

17.08.2018

Od dziś mieszkańcy mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Stacja „MAHLE” została uruchomiona w Parku Północnym w pobliżu Ronda ks. M. Kutznera. Wraz z uruchomieniem nowej stacji do dyspozycji mieszkańców oddano dodatkowych 8 rowerów.

Ze stacji MAHLE można korzystać na tych samych zasadach, co z pozostałych stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego – wypożyczony na niej rower można oddać na tej samej lub dowolnej innej stacji w mieście.

Ostrowska firma MAHLE nieustannie się rozwija, w ciągu ostatnich kilku lat liczba miejsc pracy wzrosła o prawie tysiąc osób i planowany jest dalszy wzrost” – podkreśla Małgorzata Mieszała, Specjalista ds. Komunikacji i Rekrutacji w MAHLE. „Dzięki bliskiej lokalizacji stacji nasi pracownicy zyskają możliwość dogodnego dojazdu do pracy. Miło nam będzie również, jeśli Stacja MAHLE stanie się dla wszystkich Ostrowian dodatkowym środkiem transportu. Naszymi pracownikami w znacznej mierze są mieszkańcy z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu jesteśmy aktywnym członkiem ostrowskiej społeczności, włączamy się w różnorodne inicjatywy i przedsięwzięcia poprzez uczestnictwo w licznych projektach. Nie mogło nas zabraknąć przy kolejnym projekcie – Ostrowskim Rowerze Miejskim.

Stacja MAHLE to pierwsza stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego, która została uruchomiona dzięki zaangażowaniu prywatnego biznesu. To ogólnopolski trend, że firmy prywatne angażują się w rozwój systemów rowerowych ułatwiając dojazd klientom, pracownikom i lokalnej społeczności. Ostrów Wielkopolski nie jest tu wyjątkiem. Cieszymy się, że Ostrowski Rower Miejski się rozwija i zyskuje nowych użytkowników” – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.

Ostrowski Rower Miejski tylko w tym sezonie został wypożyczony już ponad 3 500 razy. Aby z niego skorzystać wystarczy zarejestrować się na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl po czym wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne.